Transport materiałów niebezpiecznych stanowi nie lada wyzwanie dla firm zajmujących się przewozami drogowymi. Przede wszystkim stoją one przed koniecznością dostosowania swoich usług do norm i wymagań, jakimi objęty jest transport ADR, którego mianem określa się przewóz ładunków zaklasyfikowanych jako niebezpieczne.
Warunki transportu ADR określa międzynarodowa z 1957 roku z Genewy. Konwencję, ratyfikowaną wstępnie przez 9 państw europejskich, podpisało w kolejnych latach większość krajów w Europie, w tym Polska w 1975 roku. Za ładunek niebezpieczny uznawany jest każdy towar, mogący stanowić potencjalne zagrożenie dla osób, mienia lub środowiska naturalnego.
Warunków i sposoby transportu towarów niebezpiecznych (ADR)
Zgodnie z konwencją, do towarów niebezpiecznych należą materiały i przedmioty wybuchowe, gazy, materiały ciekłe i stałe zapalne, materiały samozapalne, materiały wytwarzające gazy w zetknięciu z wodą, materiały utleniające, materiały trujące, materiały zakaźne, materiały żrące i nadtlenki organiczne, które muszą być przewożone w cysternach.
Zgodnie z przepisami, przewóz ładunkowych niebezpiecznych jest prawnie zabroniony. Transport ten musi spełniać więc odrębne warunki, określone przez umowę ADR. Odnosi się ona zarówno do środków transportu materiałów niebezpiecznych (cystern), ich oznakowania i opakowania, kwalifikacji przewoźników i samej realizacji przewozu.
Towary niebezpieczne ADR
W ramach naszej oferty organizujemy przewozy ADR w pełni zgodne z przyjętymi normami bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom nie tylko maksymalnie bezpieczne, ale i optymalne pod względem kosztów i efektywności przewozy. Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów transportu cysternami oraz uzyskania wyceny.